У мобільного телефону та клавіатури з’явилися конкуренти з розповсюдження мікробів – рушники. Так, дослідники кажуть, що брудні рушники є одним з найбільших винуватців поширення мікробів. На те є дві причини: по-перше, рушник утримує вологу протягом тривалого часу, що сприяє виживанню бактерій; по-друге, рушники використовуються в тих приміщеннях будинку, де найбільше бактерій (туалет, ванна, кухня). Саме бактерії, що паразитують на вологій тканині, надають рушникам неприємного запаху.
Чи можливо ж уникнути ризику захворіти від несвіжих рушників та позбутися їхнього затхлого запаху? Звичайно, якщо дотримуватись кількох простих порад.
1. Частота прання
Рушники потрібно прати часто, навіть якщо вони здаються чистими. Якщо в сім’ї 2-3 людини, то, скажімо, рушник для рук потрібно змінювати кожні три дні. Окрім того, брудному рушнику не варто залежуватися, прати краще відразу. Якщо ж змушені відкласти прання – тоді потурбуйтесь, щоб брудний рушник був у сухому вигляді, а не скрученим у вологий клубок.
2. Прання у гарячій воді
Подвійна доза прального порошку не дасть жодного ефекту – тканина просто поглинатиме більшу кількість мила, але це не впливатиме на їхню чистоту. Кращий спосіб видалення мікробів із рушників – прання у гарячій воді, переважно при 60 °С – 90 °С. Але завжди і обов'язково треба дотримуватись інструкції з догляду на етикетці рушника.
3. Сушка з доступом свіжого повітря
Причина неприємного запаху також може полягати в сушці – якщо сушити в закритому приміщенні і без притоку свіжого повітря. Виймайте рушники з пральної машинки, як тільки закінчився цикл прання. Якщо вони ж трохи полежать мокрими у барабані, то вони вберуть у себе вологий і затхлий запах. Сушити рушники треба у сушарці, а краще на вулиці або у приміщенні з доступом свіжого повітря, розвісивши їх так, щоб між ними було достатньо простору. Це сприятиме також і збереженню м’якості.
4. Антибактеріальні засоби
Якщо ж навіть після прання та сушки рушники мають неприємний запах, не засмучуйтесь! Рішення є – замочування рушників у спеціальних антибактеріальних рідких пральних порошках. Особливістю таких засобів є те, що вони запобігають появі та розмноженню бактерій і після прання. А щоб не нашкодити тканині – суворо дотримуйтесь правил використання, що прописані в інструкції. Що занадто – то не здраво, тож не варто кидати подвійну дозу порошку чи вимочувати рушники довше, ніж потрібно. Також ретельно обирайте засіб – надавайте перевагу екологічно безпечним розчинам без агресивних синтетичних компонентів.
5. Зберігання
Свіжовипрані рушнички потребують вдосталь місця на полицях – не запихайте їх у шафи, а охайно складайте у стопочки. Для приємного запаху можна застосовувати різноманітні ароматичні засоби – тканинні мішечки з пахучими травами, духмяні сорти мила, запашні палички тощо. Головне, щоб ви відкривали шафу і у вас перехоплювало дух від пахощів!
Тож періть і зберігайте рушники правильно – і на кухні буде любо поратись, і водні процедури приймати. Якщо ж вище перераховані методи не допомагають позбутися затхлого запаху в рушників, то очевидно прийшов час купити нові! В асортименті JYSK можна обрати м’які та пухнасті рушники будь-якого розміру та кольору і з натуральної бавовни. А якщо у вас є свої секрети для підтримання гігієни рушників та уникнення неприємного запаху, будь ласка, поділіться ними у коментарях!
Пахучих та свіжих рушничків вам на кожен гачок та поличку!