22 липня. Нібито звичайна п’ятниця. Хоча п’ятниця – це вже привід для радості і може навіть святкувань, адже попереду вихідні: час для висиплянь, байдикувань чи навпаки вирішення цілого списку особистих справ.
А от для мене 22 липня – це ще один привід для написання цієї коротенької статті. Адже згідно з календарем сьогодні День гамака! Я трошки дослідила цей винахід і готова поділитися декількома цікавими фактами.
1. І знову Колумб!
Знову цей дядько, який відправився на пошуки Індії, а знайшов Америку, тютюн та…гамак! Саме він у 1492 році прибув на Багами і помітив дивну річ – місцеві люди спали у сітках, натягнутих між деревами. Колумб, не довго думаючи, прихопив такий гамачок додому, де незвичайна спальна річ швидко набула популярності, особливо серед моряків: тепер не потрібно було спати на брудній та мокрій підлозі, а морська качка віднині не заважала сну, а навпаки швиденько заколихувала.
2. Походження
Більшість джерел, у яких є згадки про гамак, ведуть нас до племен Центральної та Південної Америки. У музеї золота в м. Богота (Колумбія) зберігається гамак, виготовлений, як ви вже здогадалися, із золота. Це свідчить про те, що гамаком полюбляли користуватися і заможні й впливові верстви населення. Місцеві племена називали гамак «колискою богів» або «подарунком богів». Мабуть, вони щось знали! Більш пізні знахідки археологів свідчать, що згодом підвісні гамаки виготовлялися із кори дерева хамак, звідки й походить назва.
3. За чи проти?
Останнім часом в Інтернеті та усіляких друкованих виданнях, що стосуються облаштування домівки й саду, доволі часто можна натрапити на статті, в яких постає питання користі гамака. Особисто для мене дещо дивним було дізнатися, що сьогодні все більше людей віддають перевагу гамаку, а не ліжку. Я зараз про вибір постійного місця для сну. Не впевнена у правильності цього вибору, але хтозна, можливо зовсім скоро вчені доведуть, що усім нам терміново потрібно купувати високотехнологічні гамаки і це розв'яже наші проблеми зі сном чи недосипом. Хоч би що там було, не думаю, що один гамак у домі комусь завадить. Зате у вас буде чудова можливість розслабитися на вихідних у садку чи навіть під час тривалої стоянки у поході. Тим паче, що місця багато він не займає і доволі простий в експлуатації. Окрім того, вчені вже таки довели, що відпочинок у гамаку сприяє підвищенню концентрації, а якщо при цьому ще й читати художню чи навчальну літературу, то матеріал запам’ятовуватиметься й засвоюватиметься краще.
Думаю, перевірити правдивість цієї інформації можна вже просто сьогодні, якщо трошки полінитися в улюбленому гамаку. А якщо у вас його ще нема, то заради такого експерименту варто придбати «подарунок богів» в JYSK і надолужити згаяні можливості на вихідних.
Усім корисного й приємного відпочинку!