Догляд за садовими меблями з дерева

Догляд за садовими меблями з дерева

Якщо ви купуєте садові меблі з натуральної деревини або хардвуду, ви повинні знати, як правильно за ними доглядати. Якщо за ними доглядати неправильно, то з часом вони можуть втрачати колір, всихати та тріскатися.

Використання олії для хардвуду

Обов’язково купуйте разом з меблями й олію для догляду за меблями з дерева. Не дивлячись на те, що на виробництві такі меблі вже обробляються олією, краще зробити це ще раз одразу після розпакування, щоб запобігти висиханню деревини та появу тріщин.

Чищення садових меблів

Завжди ретельно чистьте садові меблі від бруду та пилу. Після чищення меблі необхідно протерти насухо та натерти спеціальною олією.

Щоденний догляд

Меблі з хардвуду повинні бути повністю сухими перед нанесенням олії. Використовуйте спеціальну олію для хардвуду. Натирати меблі олією необхідно два-три рази протягом сезону (весна/літо) і додатково перед занесенням «на зиму». Якщо дерев’яні меблі постійно знаходяться під прямими сонячними променями, то цю процедуру варто повторювати навіть частіше.
Меблі з тику з початку користування не потребують додаткового догляду з олією, тому що ця деревина сама по собі містить багато олії. Через деякий час меблі з тику можуть покриватися тоненькою білою плівкою, яку можна прибрати за допомогою спеціальної олії для меблів, виготовлених з тику. Але якщо ви вже почали використовувати олію для тику у щоденному догляді, це треба буде робити регулярно, так само як з меблями, виготовленими з хардвуду.

Захист від плісняви та грибку

Навіть якщо ви ретельно промащуєте меблі олією та дбаєте про садові меблі, інколи на них можуть з’явитися грибок та пліснява. Частіше за все вони проявляють себе у вигляді почорнілих кутків меблів. Як з цим боротися?

  • Ретельно вимийте та почистите меблі з дерева за допомогою спеціальних засобів. Дотримуйтесь інструкцій, що вказані на етикетці мийного засобу.
  • Якщо мийний засіб не впорався з темними плямами на меблях, спробуйте засоби для чистки з хлором. Після чистки, промийте чистою водою та висушіть.
  • Якщо ж і сильний мийний засіб не допоміг позбутися плісняви, наждачний папір прийде вам на поміч! Відполіруйте меблі, доки не зчистите грибок та плісняву, та пройдіться олією для майбутнього захисту.

Також часом на меблях може з’являтися грибкова пліснява у вигляді білого кольору. Він легко стирається ганчіркою або щіткою. Цей вид грибка з’являється від перепаду температур та високої вологості повітря і меблям зазвичай не шкодить. Але змастити деревину олією після чищення все ж не завадить.

Перевірка кріплень

Погода дуже впливає на меблі з дерева, у зв’язку з чим можуть виникати перекоси та ослаблення кріплення. Тож треба регулярно перевіряти садові меблі, їх кріплення та всі закручені болти.

Зимове зберігання

При правильному зберіганні взимку, ваші садові меблі прослужать вам набагато довше. Наприклад, ви вирішили зібрати меблі та занести у сухе тепле приміщення. Але такі меблі, навпаки, люблять прохолодні добре вентильовані приміщення, в інакшому випадку деревина може всохнути й потріскатися.Тож, краще віднесіть їх на зиму у гараж. Ми рекомендуємо не накривати дерев’яні меблі целофаном, та іншими «матеріалами, що не дихають», тому що це може викликати появу плісняви.

Дізнатись більше

Як правильно підібрати надувний матрац для ваших потреб?

Як правильно підібрати надувний матрац для ваших потреб?

Як видалити водорості та плісняву із садових меблів

Як видалити водорості та плісняву із садових меблів

Три варіанти зручного зберігання речей в саду

Три варіанти зручного зберігання речей в саду

Догляд за садовими меблями

Догляд за садовими меблями