Вже ні для кого не секрет, що неправильно підібрані матрац та подушка можуть суттєво вплинути на якість вашого сну, а правильно – навпаки посприяти міцнішому сну й пробудженню щоранку. Однак чи відомо вам, що і обстановка у самій спальній кімнаті відіграє у цьому не останню роль. Зокрема, колір, який переважає у вашій спальні може бути основною причиною того, що півночі ви світите собі в обличчя дисплеєм смартфона. Отже, про кольори сьогодні й поговоримо.
Визначтеся, для чого вам спальня
Питання зовсім не дивне, адже багато хто полюбляє перед сном почитати у ліжку книгу, подивитися фільм чи вже майже рідне ріаліті-шоу, «залипнути» в улюблений серіал (хоч усе це строго і не рекомендується робити, аби перед сном не перенавантажувати себе зайвими емоціями), а після пробудження в тій же спальні зробити ранкову зарядку або, якщо ви із щасливчиків, то і з’їсти щойно приготований коханою половинкою сніданок. Відповідно до усіх ваших звичок ви спальню і обставляєте: приліжкова тумбочка, тумба під ТВ, полиці, захований за шафою килимок для тренувань… Всі ці деталі ви підбираєте так, щоб вони гармонійно вливалися у ваш інтер’єр, а значить і за кольором підходили.
Враховуйте інші фактори
Колір – штука індивідуальна. Смаки ж бо різняться! Можливо ви заснути не зможете, якщо у вашій спальні штори будуть не саме того кольору, про який весь інститут кольору Pantone кричить «категорично заборонено для спальні!». До того ж, психологи радять використовувати для спальні декілька кольорів, адже кожен з них по-різному сприймається мозком і стимулює різні чуття. Тож деталі у вашій спальні можуть бути будь-яких кольорів, а от до порад стосовно основного акценту все ж прислухайтеся.
Зважайте на розмір та освітлення кімнати: у просторій спальні з великими вікнами можна сміливо використовувати темні кольори, а от невелику кімнату вони візуально ще більше зменшать.
Якщо ж ваш домашній робочий кабінет – теж частина спальні, то потрібно продумати колір так, щоб ви не засинали, як тільки присядете за стіл. Темні відтінки у цьому випадку табу. Оберіть щось жвавіше, але не надто яскраве. Тільки не обирайте для стін білий чи сірий кольори. Психологи стверджують, що вони навіюють меланхолію, байдужість і можуть навіть викликати головний біль. Якщо ж ваші стіни вже білі чи сірі, то меблі (комоди, настінні полиці та ін.) та декор контрастного кольору допоможуть виправити ситуацію.
А тепер кілька слів про правильні кольори…
Вчені, цілком «неочікувано» британські, провели чергове дослідження-опитування і визначили трійку кольорів, які сприяють найкращому відпочинку. І це:
1. Блакитний – ну просто подумайте про шум моря чи лежання на травичці і споглядання в небо. Релаааакс…
Трійку лідерів маємо і ви знаєте, що з цим робити. Але не можу не поділитися з вами ще трьома спостереженнями все тих же британських вчених:
- Ще раз про 50 відтінків сірого. Власники таких спалень перед сном полюбляють…здійснити якусь онлайн покупку! Тож якщо ви і так шопоголік, то оберіть для спальні інший колір.
- Білий та кремовий. Якщо ви трудоголік і любите свою роботу, тоді все ж фарбуйте стіни у білий колір. Адже згідно з опитування більшість тих, хто спить у білій спальні, в середньому тричі на тиждень тягне у ліжко ще й свою паперову роботу чи ноутбук. Впевнені, що вам це потрібно?
- Золотий. Вірте чи ні, але найчастіше цей колір обирають дійсно банкіри та працівники фінансового сектору. Тепер зрозуміло, звідки ноги стереотипа ростуть))
Отож, про кольори трошки розповіли, цікавинками поділилися, на що варто звернути увагу, підказали. Діло за вами. А щодо декорування спальні, то більше можете почитати тут.