Новорічні свята - це час ліхтариків, гірлянд та вогників, тож усі ми з нетерпінням чекаємо на чарівну традицію прикрашання оселі, балкону, тераси затишним освітленням. Одразу створюється відчуття свята та світла не тільки на вулиці, а й у душі. Гірлянди давно стали неодмінною частиною новорічних свят та гарною деталлю, яка здатна покращити настрій темними зимовими вечорами. Але, перш ніж діставати усі гірлянди, а вдома у багатьох великий вибір - від спадкових з дитинства до сучасних ліхтариків на батарейках, треба згадати декілька правил.
Задайте собі питання - чи ваше різдвяне освітлення не заважає сусідам? Чи правильно ви його під'єднали, та чи впевнені ви, що це енергоощадні елементи декору?
Ми підготували для вас 9 порад щодо того, як гарно та безпечно прикрасити дім, двір чи балкон, без ризику отримати величезний рахунок за електроенергію, або ж "привіт" від сусіда, у вигляді знеструмленої улюбленої гірлянди. Читайте далі.
Економія електроенергії зі світлодіодними ліхтариками
Якщо ваші вуличні новорічні гірлянди вже старенькі й "майже" робочі, час подумати про купівлю нових. Пора переходити на світлодіодні ліхтарі. Світлодіодна гірлянда має термін служби близько 50 000 годин та на 90% менш затратна в енергоспоживанні. Поєднання LED ліхтариків та гірлянд з таймерами відімкнення гарантує вам зниження витрат на вуличне святкове освітлення.
LED лампи мають різні відтінки білого кольору, наприклад, теплий жовтий та холодній синій. Тож, спочатку впевніться, що ви правильно підібрали кольорову гаму. Для красивих снігових блискучих гірлянд краще обирати холодні відтінки, а ось різдвяна сакура цвіте теплими кольорами.
Вуличне освітлення зігріває у холодну погоду
Легкі гірлянди та світильники - це один з найпростіших способів створити такий собі вуличний різдвяний шарм. Це дуже легко і практично, адже для створення святкової атмосфери гірлянди можна загорнути у безліч речей. Це створює загадкове мерехтіння, що ідеально підходить для декорування балконів, кущів та дерев біля дому і, навіть, вхідних дверей.
Для того, щоб створити ідеальну затишну та святкову атмосферу на свіжому повітрі, можна поєднувати декілька типів вуличного освітлення, наприклад, гірлянди на деревах, та підсвітка бурульок під дахом. Авжеж, це більше підходить для приватних будинків, але відкрите новорічне освітлення не обов'язково потребує саду, чи прибудинкової території.
Якщо у вас є балкон або невелика відкрита площадка, ви легко можете вивісити гірлянди на балконі та виставити невеличке сяйнисте дерево. Ще один безпрограшний варіант - це чарівні ліхтарики. Вони добре виглядають у будь-якому місці, їх можна повішати, або поставити. Вони ідеально підходять для декорування балкону та заскленої тераси, адже бажано закривати їх від вітру. Єдине, що треба пам'ятати, що ліхтарики повинні стояти на рівній поверхні.
Використовуйте лише ті гірлянди, які придатні до використання на вулиці
Перед початком декорування прибудинкової території світильниками важливо впевнитися, що їх вони призначені для використання на відкритому повітрі. Звичайні домашні гірлянди не підходять для декорування вулиці. Волога швидко може проникнути у гірлянду та викликати коротке замикання. Новорічне освітлення для вулиці є більш міцним, воно здатне витримувати мороз, вологу і сильний вітер.
Якщо гірлянду можна використовувати на вулиці, це буде чітко вказано на пакуванні. Також, обирайте вуличне освітлення з відповідним маркуванням, гірлянди вироблені в Україні повинні мати відмітку ДСТУ, імпортовані - сертифікат відповідності CE (абревіатура фр. Conformité Européenne - європейська відповідність).
Вимикайте свої різдвяні вогники вчасно
Вуличне освітлення призначене для створення чарівної атмосфери різдва. Щоб зберегти атмосферу різдвяного настрою та затишку, важливо враховувати розташування прикрас стосовно сусідів. Не буде дуже чемно, якщо ваша гірлянда буде світити просто у спальню сусіда. Тож, краще декорувати двір або балкон так, щоб не заважати оточенню.
Гарною ідеєю буле використовувати гірлянди з функцією таймера, тож різдвяні вогники будуть автоматично вмикатися і вимикатися. У денний час, коли на вулиці світить сонечко, ваші гірлянди не будуть світити марно, а у нічний час не будуть заважати спати сусідам. Авжеж, це велика економія, ви можете зменшити споживання електроенергії протягом дня, коли гірлянд не видно.
9 порад щодо використання новорічного освітлення
Створіть святковий настрій для себе та оточення за допомогою симпатичного декоративного вуличного освітлення! Як це зробити безпечно:
- Завжди перевіряйте, чи призначена гірлянда для зовнішнього використання та має відповідне маркування.
- Перед покупкою перевірте колір та відтінок гірлянди.
- Вилка-трійник із заземленням безпечніше для вуличного освітлення, ніж звичайна.
- Впевніться, що ваш електричний щит справно працює, та витримає додаткове навантаження.
- Якщо ви використовуєте подовжувач для вуличної гірлянди, добре ізолюйте усі з'єднання.
- Уникайте перетискання кабелю у віконному чи дверному проході, це може спричинити коротке замикання і, як наслідок, пожежу.
- У разі встановлення новорічних гірлянд на вулиці вам буде необхідно підключати їх до зовнішніх розеток. Це потрібно робити дуже обережно, краще попросити допомоги у кваліфікованого електрика.
- Використовуйте освітлення з LED лампами та таймерами для заощадження витрат на електроенергію.
- Коли прийде час знімати освітлення, робіть це обережно та видаляйте усі кріплення. Зберігайте гірлянди та ліхтарі у сухому місті в оригінальному пакуванні.
*З метою заощадження у жовтні 2022 ми почали скорочення використання електроенергії у магазинах JYSK. Ми вимикаємо освітлення торгового залу, при цьому, щоб наші покупці не відчували дискомфорту. Також вимикаємо всі внутрішні та зовнішні вивіски.
Ми рекомендуємо економити електроенергію, не вмикати електричні прилади без потреби, надавати перевагу освітлювальним приладам та декору на батарейках. Віримо в те, що це принесе велику користь нашій державі для зменшення пікового навантаження на енергосистему України.