Мабуть, ви помічали, що все частіше у журналах та інших виданнях про дизайн інтер’єрів з’являються фотографії кімнат у богемному стилі. Усе повторюється по спіралі і з черговим її витком цей стиль повертається в моду. Щоправда, з деякими доповненнями та змінами. Отже, сьогоднішня стаття присвячується химерному бохо.
Що означає «богемний»?
Назва стилю походить із французької мови, а саме від слова «bohemiens». Здивуєтеся ви чи ні, але в той час богемою називали циган - людей, які вели аж ніяк не осілий спосіб життя, ні до чого не були прив’язаними і були у постійних, так би мовити, творчих пошуках. Так і сам бохо не має чітких рамок чи канонів. Хоч в таких інтер’єрах і відчувається вагомий вплив вичурних бароко та ар деко, все ж це змішання стилів, кольорів чи текстур. Але давайте про все і, наскільки це можливо з богемністю, по черзі.
Богема любить…
- Темні та насичені кольори. Складається враження, що вони поглинають усі звуки у кімнаті і налаштовують на те, щоб розслаблено розлягтися (саме розлягтися) у кріслі і ліниво роздумувати над сенсом буття.
- Дзеркала. Обов’язково в рамках – важких, потрісканих чи стертих, що додають елементу старовини та ностальгії.
- Масивні меблі. Традиційний бохо не терпить надмірної стриманості чи сучасності. І якщо говорити про його класичне розуміння, то «прості лінії» точно не для цього стилю.
- Текстиль. Багато текстилю! Щоб складалося враження певної театральності. Штори обов’язково важкі, цупкі, непрозорі, з їх допомогою у кімнаті можна легко влаштувати сутінки. «Богемні» тканини блискучі, переливаються (наприклад, вельвет, шовк чи атлас). А візерунки можуть бути найрізноманітніші: як квітчасті чи етнічні, так усі одночасно.
- Декоративні подушки та пледи. Подушок має бути багато, з десяток, різних. Вони розкидані на ліжку, софі, кріслах чи навіть на килимі на підлозі. І пледи, можна одразу 2-3 різних, недбало кинутих на спинку дивана.
- Багато деталей. Дорогі серцю дрібниці, сувеніри, статуетки, що дісталися вам від бабусі, чи якісь сімейні реліквії, свічки – все це сміливо можна виставляти на обов’язково відкриті полиці. А ще кришталь та грановане скло чи каміння. Потрапляючи на них, сонячні промені розсіюються по усіх куточках кімнати, додаючи інтер’єру ще більшої кольорової різноманітності.
Із усього переліченого можна зробити один висновок: господар такого дому точно не встає щоранку о 6, щоб встигнути все й одразу (ще й на пробіжку зганяти!). Жити, нікуди не поспішаючи, – ось девіз такої людини.
Бохо і скандинавськість?!
Ось ми і дійшли до «певних змін та доповнень» до богемного стилю, про які говорили на початку статті. Хоч скандинави і консерватори своїх звичок, все ж за тенденціями стежать, і бохо активно почав входити у стримані скандинавські домівки. Так, це далеко не класична богемність, але декоративні подушки і пледи завжди були присутні у нордичних інтер’єрах. Достатньо лише поміняти їх колір та текстуру і ви в тренді. І як не дивно, у поєднанні з тими ж простими лініями та світлими кольорами виглядає як цукерочка. Чи не так?