Фен-шуй – східна теорія про баланс, в основі якої лежить пошук гармонії в собі і навколишньому світі. За допомогою цього вчення часто планують домашнє помешкання. Ми пропонуємо розглянути основні правила організації вашого простору по фен-шуй у кожній кімнаті.
Вітальня
Фен-шуй надає величезного значення вітальні як серцю будь-якого будинку. Відомо п’ять основних сил Всесвіту: Земля, Метал, Вогонь, Дерево і Вода. Тож, згідно з вченням фен-шуй, краще не зловживати якимось одним елементом, вони повинні перебувати в гармонії. Наприклад, предмети з дерева принесуть розвиток і зростання, металеві речі привернуть необхідних помічників у ваше життя, елементи води (скажімо, акваріум) притягують у дім здоров’я та щастя, а рослини символізують родючість, а отже – матеріальний достаток.
Та все ж основоположними принципами для інтер’єру за фен-шуй є розташування меблів, вибір кольорів та природне освітлення, бо саме воно є джерелом енергії. Для вітальні підійдуть більш насичені кольори, оскільки вони сприяють розумовій та активній діяльності. Якщо немає бажання кардинально змінювати колір стін, повісьте на вікна яскраві штори – фіолетові, коричневі, бордові чи зелені.
Майстри фен-шуй радять обов’язково тримати у вітальні велике дзеркало, наділивши його магічними властивостями. Дзеркала можуть підтверджувати красу і привабливість, змінювати інтер'єр, робити навколишній простір більшим, залучати любов, багатство і успіх. Для створення додаткового тепла і затишку можна використовувати свічки в красивих свічниках та різні предмети декору з натурального дерева, наприклад, вишукані літери HOME чи LOVE. Окрім суто естетичного сенсу, свічки забезпечать у вашому домі енергію Вогню, котра сприяє розвитку та активності.
Спальня
У середньому людина проводить у спальні третину життя, і не дивно, що фен-шуй приділяє значну увагу цій частині домівки. Спальня – основна кімната, покликана відновлювати життєві сили людини та захищати від негативної енергії. Ліжко краще розташувати в центрі, щоб воно не торкалося стіни жодною стороною, крім спинки. У кімнаті повинні переважати теплі та спокійні кольори, такі як бежевий, рожевий, світло-зелений чи блакитний. Вони принесуть відчуття спокою, тому обирайте покривала у світлих тонах або ж розкладіть декоративні подушки з неяскравим принтом. Особливу роль відіграють покривала, оскільки вони лежать на центральній частині спальні – ліжку, і найбільш домінують у кімнаті.
Кухня
За вченням фен-шуй кухня є оплотом домівки, надійності та спокою, а тому повинна бути влаштована максимально гармонійно. Організувати простір на кухні потрібно в такий спосіб, щоб плита і раковина розміщувались далеко один від одного, адже вони символізують дві протилежних стихії – вогонь і воду.
Та, безперечно, головним предметом кухні є обідній стіл. Згідно з фен-шуєм, ідеальної форми стіл – круглий, оскільки круг символізує процвітання мешканців оселі та нерозривну єдність і близькість всієї родини. Що ж стосується кольору – то це білий, бо він у будь-якій культурі означає чистоту та легкість.
Ванна
Ванна кімната – місце, де відбувається очищення від бруду і негативу. Там люди розслабляються, відпочивають, приводять себе в порядок, тому головними вимогами до ванної кімнати є мінімалізм в декорі, приємний запах і чистота. Не варто недооцінювати роль дзеркала – збільшуючи простір, воно наповнює його позитивною енергією. Мудреці фен-шуй відкидають право на існування труб чи кранів, з яких крапає вода – на їхню думку, разом із водою витікає по краплині й матеріальний достаток.
Задача фен-шуй – створити атмосферу у вашому домі максимально теплою, спокійною та гармонійною. Основна запорука успіху – знайти баланс між декором та вашим внутрішнім станом і світосприйняттям. Та все ж є основні практичні поради, що допоможуть вам, незалежно від вашого світогляду:
- у помешканні має бути хороше природне освітлення,
- живі рослини створюють сприятливий клімат,
- зношеним чи зламаним предметам і меблям не місце у домі.
І загальне правило для всіх – як би ви не розставили меблі та не обрали кольорову гаму, не забувайте про порядок та чистоту в домі. Пил, бруд, неохайність житлового простору – головний ворог фен-шуй. Дуже важливо, щоб будинок завжди залишався чистим і світлим, так він виділятиме лише позитивну енергію.
Багато існує правил та порад для облаштування оселі згідно із вченням фен-шуй, і як до них ставитись – особиста справа кожного. Успіх у створенні домашнього затишку полягає не в опановуванні мистецтвом фен-шуй на найвищому рівні, а в тому, щоб зробити свою домівку улюбленим місцем на світі. І тут у кожного свої секрети, діліться ними у коментарях ;)