Ти підходиш до шафи… Тремтячими руками тягнешся до ручки дверцят… Набираєшся мужності… Ривком відчиняєш шафу, намагаєшся миттю вхопити першу сорочку чи футболку і тут же зачинити дверцята, але на тебе все одно вивалюються якісь речі. Ну ось, знову треба складати, а ти, як на зло, ще й спізнюєшся кудись…
Схоже на сценку із якоїсь комедії. Але і в житті таке трапляється. Не обов’язково із драматичним падінням речей, але із хаосом у шафі хоч раз у житті справу мав, мабуть, кожен. Геніям, які панують над хаосом своєї шафи, пощастило, але доволі часто все закінчується неспроможністю знайти потрібну річ і в результаті – «нічого вдягти».
На щастя, секрет впорядкованої шафи існує. Ми дізналися, що й до чого, і готові поділитися інформацією.
Продумайте стратегію на старті
Перш ніж розпочати генеральну чистку шафи, потурбуйтеся про чистоту навколо шафи. Може й звучить дивно, але саме це вбереже вас від зайвого прання речей, які при розвантаженні полиць можуть попадати на підлогу. Та до того, як одним махом викинути все із шафи (це якщо об’єм вашого «нічого вдягти» дозволяє зробити це одним махом), рекомендується скласти список речей, які є і повинні бути у вашому гардеробі. Ну, наприклад, ви офісний працівник, а тому у вас точно є по 5 сорочок і блузок, 10 пар взуття і т.д. Можливо, речей у вас і набагато менше, та цей список допоможе вам знайти декілька нових комбінацій, а отже, і образів.
Гарно прибрати
Ну а тепер час таки витягти все із шафи – все, все, все! – і розсортувати. Весь одяг можна розділити на такі категорії:
- Залишити: тут керуйтеся складеним раніше списком необхідних у гардеробі речей.
- Спакувати: тут будуть сезонні (літні чи зимові) речі, які свого наступного виходу у світ чекатимуть ще кілька місяців. Зручно організувати сезонний одяг, білизну та взуття допоможуть короби чи кошики.
- Викинути: усіх поношених речей, що вже не піддаються пранню, зашиванню чи ремонту, потрібно негайно і без жалю позбутися! Якщо ж вам шкода стару випрану річ, з’їздіть разочок на дачу і попрацюйте в ній на грядці чи пофарбуйте тин. Все, вже не шкода.
- Віддати чи продати: сюди відсортуйте усе, що з якихось причин вам більше не підходить чи було куплене імпульсивно.
Для класифікації одягу ви можете придумати і більше категорій. Та головне пам’ятайте: якщо ви глянули на річ і на якусь мить подумали «я цього більше не вдягну», без вагань відкладайте на купку «віддати» чи «викинути». Повірте, 99,9%, що ви дійсно більше не вдягнете цю річ.
Розкласти все по місцях
Критично огляньте вашу шафу – розмір та кількість полиць, скільки місця відведено для вішаків. Подумайте, що можна розкласти на полиці, а що потребує окремої вішалки. Чітко визначте місце для кожної речі і не змішуйте різний одяг, як то джинси з блузами чи шкарпетки з аксесуарами. Для яскравих курточок, жакетів чи навіть суконь та кофтинок можна використати підлогову чи пересувну вішалку – нині дизайнери часто називають цей хід додатковим декоруванням кімнати. Так це чи ні, вирішувати вам, але місця у шафі точно стане трохи більше.
Організували шафу, організуйте і себе
Вами пророблений величезний шмат роботи. Любо глянути, чи не так? Щоб не доводилося часто повторювати цю процедуру, заведіть собі звичку підтримувати у шафі порядок. Складайте усе одразу на місця і насолоджуватися результатами генерального прибирання шафи ви будете довго. Допоки не захочеться змін.
Поради по догляду за шафами
Щоб ваші шафи прослужили вам довгі роки, важливо дотримуватися правил догляду за ними.
- Регулярно підтримуйте чистоту вашої шафи. Використовуйте м'яку тканину і миючий засіб, який не містить абразивних речовин.
- Не допускайте потрапляння вологи на шафи. Якщо на шафу потрапила волога, негайно протріть її сухою тканиною.
- Захищайте шафи від сонячних променів. Сонячні промені можуть пошкодити матеріал шафи та сприяти зміні його кольору.
- Регулярно перевіряйте шафи на наявність пошкоджень. Якщо на шафі виявлено пошкодження, негайно відремонтуйте їх.
Дотримуючись цих простих правил, ви можете продовжити термін служби ваших меблів для зберігання.
Отже, шафу впорядкували, але якщо ви хочете трохи ідей для декорування спальні чи вітальні або дізнатися більше про те, як зберігати багато речей і використовувати при цьому мінімум місця, то все це є у нашому блозі. Приємного читання!