Затемлювальні ролети, білі ролети на вікна та вертикальні жалюзі

Як правильно чистити штори та ролети

Прати штори, фіранки та ролети у домашніх умовах, на справді, не так складно, як вважається. Однак, чистити штори потрібно регулярно та дотримуватися рекомендацій щодо прання та сушіння.

Прання штор та фіранок

У питанні прання класичних штор та фіранок тканина, з якої пошита штора, має велике значення. Різні матерії вимагають індивідуального догляду. На готових шторах завжди є етикетка, на якій вказані дозволені режими прання. Прати штори та фіранки потрібно на делікатному режимі прання, наприклад, у режимі «для вовни». Завжди періть штори окремо від інших речей. Важливо, щоб води було достатньо і мийний засіб повністю вимився зі штор, тож краще розділити штори, запустити два цикли прання та не забивати пральну машину повністю. Обирайте рідкі засоби для прання, вони краще вимиваються і не треба буде встановлювати додаткове полоскання.
Далеко не всі штори можна сушити у режимі барабанної сушки пральної машини. Якщо ви вирішили віджати воду у пральній машині, обирайте мінімальні оберти барабану. А краще віджимати штори та фіранки вручну, щоб не пошкодити та не розтягнути тканину.
Якщо ви не впевненні щодо машинного прання, або прання у пральній машинці взагалі заборонено, треба прати руками. Заперіть штори у теплій воді, гарно промийте під проточною водою та обережно відіжміть.
Краще розвісити штори, поки вони ще вологі, для того, щоб уникнути непотрібних заломів під час сушіння. Під штори покладіть рушник, старі газети, щоб не зіпсувати підлогове покриття.
Якщо штори потребують прасування, пам’ятайте, що це треба робити тільки якщо тканина, з якої вироблені штори, це дозволяє. Прасуйте на режимі низької температури праски, за допомогою спеціальної тканини, яку треба покласти між праскою та шторою.

Чищення ролет

Зазвичай, для ролет дозволено тільки сухе чищення. За ролетами легко доглядати за допомогою пилосмока зі спеціальною насадкою.
Для того, щоб відчистити жирні плями, треба буде застосувати вологе чищення за допомогою теплої води та мильного розчину. Спочатку обов’язково впевніться, що ваші ролети можна чистити за допомогою води. Обережно протріть ролети вологою ганчіркою, змоченою у мильному розчині. Сушити штори слід горизонтально, у розгорнутому та розправленому вигляді.

Чищення жалюзі

Найпростіший спосіб очистити жалюзі – за допомогою спеціальної щітки для чищення жалюзі або тканини з мікрофібри. Це сухе та швидке чищення жалюзі, якого достатньо для прибирання пилу та бруду.
Ваші жалюзі сильно забруднилися? Якщо так, то вам слід використати вологі серветки або м’яку вологу ганчірку. При необхідності, додайте до води трохи мильного розчину. Просто обережно протріть жалюзі, не знімаючи з їх з вікна.
В цілому, ми не рекомендуємо знімати жалюзі та мити їх. Це займає багато часу, до того ж, алюмінієві жалюзі можуть легко потріскатися з боків, тому слід бути обережними. Акуратно покладіть жалюзі до ванни та мийте їх м'якою щіткою в теплій воді, з додаванням м'якого мийного засобу та оцту. Краплі води можуть призвести до плям на ламелях. Розвісьте жалюзі до повного висихання, і тільки потім вішайте їх назад на вікно.

Дізнатись більше

Що таке глімер?

Що таке глімер?

Ідеї подарунків на Різдво та Новий Рік для ваших близьких

Ідеї подарунків на Різдво та Новий Рік для ваших близьких

Різдвяні ельфи переїжджають до вас

Різдвяні ельфи переїжджають до вас

Скандинавський різдвяний декор, натхненний природою

Скандинавський різдвяний декор, натхненний природою