Килими лежать на підлозі та скручені біля стіни

Як видалити плями з килима

Килими – це чудовий спосіб додати затишку та стилю до вашого будинку, але часом вони також можуть потребувати особливого догляду. Якщо на вашому килимі з'явилася пляма, не панікуйте! Існує багато способів видалити плями з килимів, і у нашому блозі ми запропонуємо способи, які можуть допомогти вам у цьому.

Крок 1: Видалення бруду та сухих плям

  • Свіжі плями

Видаліть бруд, потім промокніть пляму сухою чистою тканиною. Якщо килим містить вовну, то дуже важливо не терти плями. Синтетичні волокна менш чутливі до тертя.

  • Сухі плями 

Намочіть пляму теплою водою без мила. Коли пляма промокне наскрізь, промокніть її за допомогою чистою сухої тканини. 

Крок 2: Використання плямовивідника

Якщо пляма не видалилась, тоді використовувати плямовивідник. Уважно дотримуйтесь інструкцій з дозування. Акуратно обробіть пляму за допомогою тканини або м'якої щітки. Дуже важливо, після використання засобу для виведення плям, очистити килим за допомогою чистої теплої води, адже залишки мила притягують бруд та можуть призвести до появи жирних плям.

Крок 3: Використання відбілювача та інших засобів для виведення плям

Якщо перші два кроки не допомогли видалити плями, тоді необхідно використовувати спеціальні відбілювачі та засоби для виведення плям. Ніколи не використовуйте плямовивідникі, які містять хлор, вони можуть знебарвити Ваш килим. Уважно дотримуйтесь інструкції з дозування. Завжди проводьте чистку від країв плями до її центру. 

Крок 4: Дотримання інструкції з виведення плям

Якщо спеціальний плямовивідник не працює, тоді дотримуйтесь Інструкції з виведення плям. Уважно дотримуйтесь інструкції, та завжди пам’ятайте, що спочатку необхідно провести тест на невидимій ділянці килима. Завжди проводьте чистку від країв плями до її центру.

Крім того, рекомендується постійно використовувати порохотяг для підтримки чистоти.

Інструкція з виведення різних типів плям з килима

  • Кров – Негайно абсорбуйте рідину за допомогою паперових рушників. Потім зробіть розчин з 2-х літрів холодної води та 2-х столових ложок солі, промокніть пляму за допомогою змоченої у розчині тканини. 
  • Шоколад/масло/соус – Обробіть плями очищеним бензином. Промийте чистою, теплою водою. 
  • Блювота/сеча – Намочіть пляму розчином з одної частини води та одної частини безбарвного оцту. Залиште на 10 хвилин, потім промокніть пляму чергуючи вологу та суху тканину.
  • Кава – Прикладіть тканину, змочену у розчині з однієї частини скипидару та однієї частини спирту.
  • Фарба – Якщо фарба на водній основі, тоді дотримуйтесь Інструкції з чистки килимів. Якщо фарба на основі розчинників, тоді дотримуйтесь вказівок на пакуванні.
  • Віск – Акуратно приберіть на скільки це можливо за допомогою ножа, потім протріть тканиною, змоченою в очищеному бензині. Очистіть за допомогою чистої теплої води.
  • Яйце – Зробіть розчин з 0,5 дл аміаку 8% та 2,5 л води, протріть змоченою у розчині тканиною.

Отже, щоб видалити неприємні та неозаплановані плями з улюбленого килима у вашій вітальні, спальні чи дитячій кімнаті важливо дотриматись простого алгоритму з 7 кроків:

  • Дійте швидко. Чим швидше ви почнете чистити пляму, тим легше її буде видалити.
  • Визначте тип плями. Важливо визначити тип плями, перш ніж починати її чистити. Це допоможе вам вибрати правильний засіб для чищення.
  • Проведіть тест на невидимій ділянці килима. Перед тим, як використовувати будь-який засіб для чищення на килимі, проведіть тест на невидимій ділянці, щоб переконатися, що він не пошкодить волокна килима.
  • Проводьте чищення килима від країв плями до її центру. Це допоможе запобігти поширенню плями.
  • Використовуйте чисту, вологу ганчірку або губку. Не використовуйте суху ганчірку або губку, оскільки це може розмазати пляму.
  • Не використовуйте абразивні засоби для чищення. Такі хімічні засоби можуть легко пошкодити килим.
  • Ретельно промийте килим після чищення. Це допоможе видалити будь-які залишки засобу для чищення.

Якщо ви не впевнені, як видалити пляму з килимів, зверніться до інструкції та фахівця.

Дізнатись більше

Як вибрати постільну білизну: Все про тканини, розміри та формати

Як вибрати постільну білизну: Все про тканини, розміри та формати

Як вибрати ідеальну софу? Повний гайд

Як вибрати ідеальну софу? Повний гайд

Як вибрати штори та ролети? Повний гайд

Як вибрати штори та ролети? Повний гайд

Улюблені комплекти постільної білизни колеги з відділу закупівель

Улюблені комплекти постільної білизни колеги з відділу закупівель