Крісло з торшером, розкладна тахта та лампа у формі лампочки

ТОП 6 ПОРАД: як облаштувати маленьку кімнату

Як зробити стильний комфортний простір у невеликій кімнаті? Дизайн вітальні або спальні полягає в оптимальному використанні квадратних метрів в умовах невеликого житлового простору. Кімнату можна зробити функціональною та стильною, вибравши меблі, які не виглядають масивними та м’які кольори. До того ж варто скористатися нашими порадами з декору для того, щоб навчитися робити простір кімнати візуально більшим. Впустіть світло та повітря у свою оселю!

Порада 1: Зонування

Зважаючи на те, що вдома ми відпочиваємо, працюємо, спимо, їмо і робимо ще безліч речей, треба вміти зонувати приміщення. Використайте розділювач – книжковий стелаж, або просту фіранку, для того, щоб розділити приміщення.

Якщо у вас так звана "хрущовка", побудована за принципом "маленьке, але своє", дизайн інтер'єру варто починати саме з правильного планування та зонування. Маленькі площі, сумісні кімнати, невеликі відкриті балкончики – все це можна перетворити на власний затишний куточок, якщо підібрати мультифункціональні меблі, світлі відтінки та правильні кольорові акценти. Вибирайте світлі відтінки, краще вибрати два-три головних кольори, а решту виокремити додатковими кольоровими акцентами. Якщо ви фарбуєте стіни, профарбовуйте у декілька шарів, щоб не було темних плям, шпалери краще вибирати з дрібним візерунком, легким вибиттям або блискотом.

Спробуйте зробити перестановку меблів, для часткового зонування за допомогою столу чи дивану. Ви можете просто "закрити" навчальний куточок, наприклад, високими зеленими рослинами.

Стелаж з декором та кошиками у передпокої та горщики з вітами на балконі

Порада 2: Використайте дзеркало 

Дзеркало є класичним інструментом для створення відчуття більшого приміщення. Але тут є теж свої секрети – спробуйте розташувати дзеркало навпроти вікна. Сонячне світло буде відбиватися від дзеркала та створювати позитивну атмосферу, бонус – створюється ілюзія другого вікна. Навіть глянцеві покриття та скляні вставки допоможуть забезпечити легкість та розсіяння природного світла.

Порада 3: Розташуйте дзеркало біля лампи

Ще однією підказкою при створенні більш просторого вигляду в умовах маленької квартири – розташувати невеликі дзеркала біля джерел освітлення. Світло також буде відбиватися і візуально розширювати простір. Можна спробувати замінити ввечері лампу на свічки. Таким чином, ви швидко створите романтичну та трохи загадкову атмосферу.

Настільна лампа у вигляді лампочки біля дзеркала в рамі та кругле дзеркало з полицею

Більше про дзеркала в інтер'єрі ви можете почитати у блозі про використання декоративних настінних дзеркал в інтер'єрі.

Порада 4: Дизайн маленької кімнати та мультифункціональні меблі

Якщо ви бажаєте максимально використати свій простір, подумайте про те, як можна інтегрувати меблі з декількома функціями. Прикрасьте свою вітальню вишуканою та практичною софою-ліжком, яка забезпечить оптимальне використання наявного у будинку або квартирі простору. Головною відмінністю такої софи є можливість швидко її розкласти та перетворити на комфортне спальне місце. 

Облаштувати маленьку кімнату

Ще одним вдалим рішенням буде придбання пуфу. Він стане зручним та функціональним доповненням до інтер'єру оселі, пуфи не займають багато місця та стильно виглядають. Суміщайте комфортне місце для сидіння зі схованим місцем для зберігання. Ба більше, у маленькій кімнаті вони можуть слугувати додатковим місцем для гостей.

Порада 5: Вибирайте меблі, що не виглядають масивними

Під час декорування маленької кімнати не варто обтяжувати загальний вигляд масивними великими меблями. Скандинавський стиль ідеально підходять для оформлення сучасного інтер'єру. Плавні лінії, світлі кольори та натуральні текстури створюють атмосферу затишку. Завдяки своїй функціональності та стильному вигляду, такі меблі не обтяжують простір. Ви можете комбінувати елементи декору та робити кольорові акценти.

Крісло з підставкою для ніг, кутовий диван та квадратний столик під бетон біля торшеру

Порада 6: Мінімалізм у кольорах

Для того, щоб створити оптимальний житловий простір в сучасних умовах маленьких кімнат, треба ретельно продумати кольорову гаму та загальний вигляд оселі. Краще вибирати світлі пастельні кольори. Інтер'єр маленької вітальні краще не перевантажувати кольором. Зробіть один головний колір та декілька акцентів. Наприклад, для спальної кімнати ми використали насичений сірий колір для оформлення: штори, подушки, каркас ліжка та покривало. Також, для декоративних подушок та покривала ми вибрали однакову текстуру. Взагалі, за допомогою текстилю завжди можна "освіжити" інтер'єр та змінити головний колір кімнати.

Також, зверніть увагу на вертикальний простір – там, де не стане комод, на стіну поміститься навісна шафа, на місце торшера прийде лампа на кліпсі, а підставку для горщиків замінимо на стильні кашпо. Полиці можуть перетворитися на систему для зберігання:

І ще порада 7 (додаткова):

Найважливіше – не бійтеся експериментувати та робити те, що вам подобається. Не існує єдиного правильного способу облаштувати маленьку кімнату. Головне, щоб вам було комфортно і затишно. Тому не бійтеся оновлювати свою кімнату, додавати в неї особисті штрихи та робити її такою, якою ви хочете її бачити.

Найголовніше, не бійтеся бути творчими та робити так, як просить ваше серце. Адже ваша кімната – це також прояв вашої індивідуальності.

Для більшого натхнення перегляньте наші блоги про естетичне оформлення маленького передпокою та облаштування невеликого балкона.

Дізнатись більше

Як вибрати ідеальну софу? Повний гайд

Як вибрати ідеальну софу? Повний гайд

Як вибрати штори та ролети? Повний гайд

Як вибрати штори та ролети? Повний гайд

Вибираємо ідеальну тумбу під телевізор для вашої вітальні

Вибираємо ідеальну тумбу під телевізор для вашої вітальні

Колір 2024 року: Peach Fuzz

Колір 2024 року: Peach Fuzz