Садова парасоля на патіо в саду з садовим столом та садовими стільцями

Вибір ідеальної садової парасолі. Повний гайд

Літо – це чудова пора року, яка ідеально підходить для того, аби насолоджуватися часом на свіжому повітрі. Незважаючи на те, що багато з нас любить цей сезон відпочинку на природі, всі ми знаємо, як іноді хочеться сховатися від палючого сонця у прохолодному затінку.

Якщо ви хочете створити тінь для оазису розслаблення в зеленому саду чи на залитому сонцем балконі – очевидно, що вам потрібна садова парасоля. Перш ніж вирішити, яку парасолю вибрати, слід врахувати кілька факторів, зокрема форму, розмір, матеріали, стиль та інші характеристики. Ми детально описали їх у цьому гайді, тому читайте далі, щоб бути впевненими, що ви зробите правильний вибір.

Для чого використовується садова парасолька?

Основна перевага садової парасолі – в її практичності. Садові парасолі мають навіс, виготовлений з цупкої тканини, та міцний дерев’яний або металевий каркас, тому слугуют універсальним  аксесуаром для облаштування подвір'я.  Вони не тільки забезпечують функціональні переваги, але й покращують естетичний вигляд відкритого простору, та слугують декором, який додає шарму.

Основна функція садової парасольки – забезпечити необхідний захист від сонця. У теплі літні дні, коли сонячне проміння дуже інтенсивне, парасолька забезпечує прохолоду, дозволяючи вам насолоджуватися відпочинком на свіжому повітрі з комфортом. Крім того, під час несподіваної зливи садова парасолька також забезпечує надійний захист від опадів, гарантуючи, що ви не промокнете, тож зустрічам на відкритому повітрі нічого не завадить.

Загалом, практичність садових парасольок робить їх незамінними аксесуарами для вулиці, оскільки вони поєднують в собі функціональність, привабливість і захист від негоди, щоб прикрасити ваш сад, внутрішній дворик, балкон або будь-який інший тип відкритого простору.

    1. Як вибрати правильну парасолю для саду?

    Вибір садової парасолі для вашого саду, патіо чи балкону може бути складним рішенням - як бути впевненим, та на що спиратися? Коли справа доходить до вибору парасольки, головне, про що слід подумати, це - наявність вільного простору на ділянці, включаючи пересування інших садових меблів, а також тип парасольки, який найкраще відповідає вашим конкретним потребам.

    Крім того, розмір, форма, матеріали, стиль і колір також вплинуть на ваше фінальне рішення, і врахування всіх цих аспектів дозволить вам вибрати парасольку, яка доповнить простір на вашому подвір'ї, відповідатиме вашому персональному стилю та надаватиме переваги, які ви шукаєте. Дізнайтеся більше про вибір ідеальної парасольки у цьому посібнику.

    Невелика парасоля, як KOLDING, ідеальна для балконів та місць на вулиці з обмеженим простором, класична парасоля середнього розміру LEMVIG чи більші варіанти, такі як TRONDHEIM, які зможуть дати тінь більшим садовим столам чи місцям для сидіння – ідеальна парасоля лише чекає доки ви її знайдете.

    На що звернути увагу при виборі садової парасолі?

    Що потрібно врахувати перед покупкою садової парасолі? Щоб переконатися, що ваша нова садова парасоля відповідатиме вашому простору та буде виконувати саме ті функції, які ви очікуєте,  є кілька речей, на які потрібно звернути увагу, зокрема:

    • Варіанти розміру та форми навісу: круглий або квадратний
    • Матеріали рами та опори: алюміній, сталь або дерево
    • Типи парасольок: окремо стоячі, з нахилом або нависаючі
    • Варіанти кріплення: різні основи для парасольок
    • Рішення щодо захисту від ультрафіолету, стійкість від води та вітру.

    2. Розмір парасольки для вашого відкритого простору

    Парасолі бувають різних розмірів – від маленьких портативних, що вільно стоять, які ви можете принести на пляж, до великих підвісних парасольок, які підходять для створення тіні над великими обідніми або лаунж зонами на відкритому повітрі, вони ідеально підходять для будь-яких цілей і відкритого простору. Врахуйте, що говорячи про розмір парасоль, зазвичай мають на увазі ширину навісу, а не висоту опори.

    Існує загальне правило, про яке необхідно пам’ятати, коли ви визначаєте потрібний розмір парасолі: вона повинна з кожної сторони виступати за межі зони, які необхідно затінити, хоча б на 50см. Так, наприклад, якщо у вас круглий садовий стіл Ø110 см, орієнтуйтеся на парасольку розміром не менше Ø210 см. Це забезпечить належну тінь для тих, хто сидітиме за столом. Звісно це лише загальна рекомендація, а не обов’язкове до виконання правило - ви можете обирати той розмір, який на вашу думку найбільше підходить вашому простору.

    Загалом, вирішити, який розмір парасолі підходить вам найкраще, надзвичайно важливо для вибору гарного рішення. Навіть якщо вищезгадана рекомендація пропонує велику парасольку для покриття певної площі, вона може виявитися завеликою для вашого простору, займати занадто багато цінного простору або ненавмисно затінювати всю площу.

    Іншими словами, аби обрати ідеальний варіант, вам необхідно врахувати як розмір парасольки відносно меблів, які необхідно затінити, так і вільний простір вона займатиме на вашій вуличній ділянці.

    Невелика парасоля в саду з функцією нахилу та регульованою висотою
    Велика квадратна підвісна парасоля лляного кольору над обіднім садовим столом з садовими стільцями

    3. Види садових парасоль

    Ви можете обирати з-поміж декількох різних видів садових парасоль. Пряма класична парасоля чи велика підвісна, яку можна нахиляти та регулювати - ви можете бути впевнені, що знайдете ту, яка ідеально відповідатиме вашим потребам.

    Класична пряма парасоля - ідеальний варіант для невеликих патіо чи балконів. Цей вид парасоль зазвичай має прямий каркас, виготовлений з металу або дерева, та може бути різних кольорів і розмірів. Якщо ваш садовий стіл має отвір у центрі, він, імовірно, призначений для кріплення такої прямої парасолі, щоб забезпечити затінок для тих, хто сидить за столом. Багато прямих парасольок також мають функцію регулювання висоти.

    Якщо ж ваш садовий стіл не має отвору в центрі, ви можете обрати парасолю з функцією нахилу. Хоча вона й розташовуватиметься не по центру столу, функція нахилу дозволить вам підлаштовувати тінь від неї. Це також дозволяє регулювати парасольку протягом дня, щоб забезпечувати постійну тінь, навіть коли сонце змінює своє положення.

    Для дуже маленьких патіо чи балконів, або якщо ви хочете зекономити місце, ідеальною буде парасоля для балкона. ЇЇ можна поставити впритул до стіни, тож вона не займатиме багато простору.

    Підвісна парасоля стане чудовим варіантом для великих патіо. Хоча вона й займає місце, така парасоля може забезпечити тінь для великої ділянки. Якщо ви поставите її біля столу, вона без проблем буде створювати тінь над ним. З можливістю нахилу та обертання, а також якщо обладнана колесами у її основі, вона легка у керуванні та переміщенні, попри свій великий розмір.

    4. Форми парасоль

    Дві основних форми, між якими вам доведеться обирати: квадратна та кругла. Квадратні парасолі мають сучасний естетичний вигляд та дозволяють ефективно використовувати простір, тому ідеально підходять для компактних приміщень. Вони забезпечують тінню широкі ділянки, особливо для квадратних чи прямокутних обідніх столів, які ідеальні для зустрічей. З іншого боку, круглі парасольки зазвичай створюють класичний шарм і надають традиційного вигляду. Їхню конструкцію легко обертати, тому вони забезпечують оптимальну тінь протягом цілого дня. 

    5. Матеріали парасоль та їх особливості

    Найпоширенішим матеріалом для навісу є поліестер, і парасольки, виготовлені з цього матеріалу, не потребують особливого догляду і відрізняються довговічністю – деякі навіси з поліестеру навіть мають стійкість до ультрафіолетового випромінювання і/або водонепроникність.

    Враховуйте переваги кожного матеріалу, а також те, як вони впливають на зовнішній вигляд території – вибирайте той, який відповідатиме вашим вподобанням та вимогам вашого простору. Обов’язково ознайомтеся з характеристиками парасольки, яка вам цікава, щоб отримати повне уявлення про її переваги. Дізнайтеся більше про різноманітні матеріали, які використовують для садових меблів та аксесуарів у нашому повному гайді про матеріали для садових меблів.

    6. Естетика та стиль

    Обираючи садову парасолю, врахуйте також ваші естетичні вподобання. Парасолі можуть бути представлені у різних кольорах, таких як бежевий, лляний чи різні відтінки сірого, та мати різноманітні варіанти принту й декору, на приклад китиці, смуги, шви та бахрома. Звичайно, лише вам вирішувати який стиль найкраще доповнить вашу садову ділянку, але не забувайте про функціональні особливості матеріалів.

    7. Аксесуари для садових парасоль: основи для парасоль та чохли

    Коли ви обираєте парасолю, не забудьте про основу для неї. Вона має бути достатньо важкою, щоб забезпечити стабільність, особливо для більших парасоль із широким навісом, які може перекинути сильний порив вітру. Немає чіткого правила щодо того, наскільки важкою повинна бути основа по відношенню до розміру садової парасольки. Однак, як правило, чим важче, тим краще.

    Основи для парасоль можуть бути різних розмірів та різної ваги. Намагайтеся обрати ту, яка не буде здаватися занадто великою та грубою для вашого простору, але водночас переконайтеся аби вона була достатньо важкою, щоб втримати парасолю.

    В нашому асортименті ви знайдете основи для парасоль виготовлені з граніту чи з пластику. Обидва матеріали добре виконують свою функцію, але можуть відрізнятися візуально, а отже й впливати на загальний зовнішній вигляд парасолі, тож обирайте ту, яка подобається вам більше.

    Також варто подумати, чи потрібен вам чохол для парасолі для її захисту і зберігання. Якщо ви не маєте змоги сховати свою парасольку в гаражі чи коморі, коли вона не використовується, чохол для парасолі може стати чудовим рішенням, щоб захистити її від впливу різних погодних умов.

    Тент від сонця: альтернатива садовим парасолям

    Для тих хто шукає рішення для створення постійного прихистку від сонця тент від сонця стане чудовою альтернативою парасолям. Його фіксоване положення дозволяє вам забути про турботи переміщення, забезпечує постійну тінь протягом дня та не займає місце на землі. Ви можете прикріпити один кінець тенту, на приклад, до стіни будинку, а інший до найближчих стовпчиків чи дерев, та створити надійний, а головне постійний затінок. Варіанти кріплень можуть варіюватися: деякі з яких мають одну позицію кріплення, а інші – дві для більшої гнучкості.

    Ознайомтеся з нашим асортиментом парасоль для саду

    У нашому асортименті ви знайдете широкий вибір садових парасоль. Перегляньте підбірку наших улюблених парасоль нижче, або наш повний асортимент у онлайн магазині.

    Дізнатись більше

    Посібник: Як вибрати садовий короб для зберігання?

    Посібник: Як вибрати садовий короб для зберігання?

    Як вибрати ідеальний набір садових меблів для відпочинку

    Як вибрати ідеальний набір садових меблів для відпочинку

    Посібник: модульні меблі для облаштування внутрішнього дворика

    Посібник: модульні меблі для облаштування внутрішнього дворика

    Вибір ідеального садового столу. Повний гайд

    Вибір ідеального садового столу. Повний гайд