Як правильно прати та сушити ковдру

Як правильно прати та сушити ковдру

Якось так вже сталося, що багато хто уникає прання ковдри, думаючи, що це їй лише зашкодить. Звісно без дотримання інструкцій ця процедура може таки коштувати вам нової ковдри. Та якщо все робити правильно, то ви навпаки довше кутатиметеся в улюблену ковдрочку. Окрім того, нехтування пранням може бути шкідливим для здоров’я: жорстока правда – всі ми вночі хоча б трошечки пітніємо і цей піт поглинається постільною білизною, матрацом, якщо ви не захистили його наматрацником, і навіть подушкою та ковдрою. Ідеальне середовище для пилових кліщів та плісняви! Якщо вам стало страшно і ви вже наважилися на прання, то нумо перейдім до основних порад та інструкцій, завдяки яким ви довше зможете спати під улюбленою ЧИСТОЮ ковдрою :)

Велике прання

Прання ковдри – це вам не вкинути її у пральну машину і піти гуляти на цілий день. Це заняття потребує вашого часу. Звичайно, поки машинка пратиме ковдру 2-3 години (найцікавіше почнеться опісля!), можна збігати в кафе на розі й насолодитися чаєм чи кавою з десертом, але пожежники, сантехніки та усі інші серйозні дядечки дуже не рекомендують залишати усілякі прилади увімкненими без нагляду. Та повернімося до наших ще-не-випраних ковдр. Ковдру рекомендується прати мінімум раз на рік, а краще усі два. Але не частіше, аніж раз у сезон. І ось вам декілька лайфхаків від JYSK як це правильно робити:

1. Перш за все, підготуйте ковдру до прання. Для цього потрібно уважно вичитати етикетку: температура, ручне чи машинне прання, сушіння та віджимання, поради щодо засобів для прання. Загальні рекомендації кажуть, що максимальна температура прання ковдри не має перевищувати 60°, що ковдри з натуральним наповнювачем ліпше прати вручну, а  засіб для прання не має містити ензимів, оскільки вони знищують захисний жировий шар пір’я та пуху й відповідно наповнювач втрачає свої властивості зберігати тепло. Але в будь-якому випадку, спочатку уважно подивіться на отой шматочок тканини, що пристрочений до ковдри збоку.

2. Переконайтеся, що ваша пральна машинка витримає навантаження. Періть за раз лише одну ковдру, інакше вам потрібна машинка як мінімум на 7 кг. Ковдру ліпше скрутити рулоном – так її і в машинку легше покласти, і випереться вона краще. Не забудьте вкинути спеціальні м’ячики – під час прання вони не дозволять наповнювачу збитися.

3. Якщо етикетка замовчує режим прання, то обирайте делікатний. І, будь ласка, мінімум обертань! 

4. Випрали? Час діставати ковдру з машинки і сушити. Найкраще це робити в спеціальній сушарці, перевертаючи ковдру кожні 15-20 хвилин. Однак, наскільки я знаю, в наших квартирах розкіш у вигляді особистої сушарки зустрічається рідко. Тому сушитимемо «народними способами». Ковдру не вішайте: щоб наповнювач не збився, ліпше розкласти її горизонтально, періодично перевертаючи. Якщо сушіння ковдри вирішено проводити надворі, то тільки не на прямому сонячному промінні. Інакше наповнювач пересохне й знову ж таки втратить свої властивості.

5. Впевніться, що ковдра повністю висохла. Інакше все може закінчитися цвіллю. Дехто навіть зважує ковдру до прання та після прання: якщо після купання й сушіння ковдра важча – варто посушити ще, адже це означає, що в ній лишилася волога. А після сушки ковдру варто трохи вивітрити, щоб наповнювач рівномірніше розподілився.

Прання та сушіння ковдри

Ось таких кілька порад варто запам’ятати – знадобиться! Якщо ж ваша ковдра вже зносилася або не витримала попередніх пральних експериментів, то зверніть увагу, періодично у всіх магазинах JYSK проходить акція – дні ковдр та матраців.

А якщо ви знаєте ще декілька секретів успішного прання ковдри – не забувайте ділитися у коментарях! Легкого прання!)))

 

Дізнатись більше

Як вибрати ковдру? Повний гайд

Як вибрати ковдру? Повний гайд

Важка ковдра, яка покращить ваш сон

Важка ковдра, яка покращить ваш сон

Ковдра та подушка з тканини рослинного походження

Ковдра та подушка з тканини рослинного походження

Вибір ковдри

Вибір ковдри