- Сидіти потрібно прямо, держіть спину рівно.
- Комп'ютер потрібно розмістити на відстані 70 см.
- Не закидайте ногу на ногу, ваші стопи мають твердо стояти на підлозі.
- Між вами та краєм столу має бути вільний простір хоча б у 5 см.
- Коліна під столом повинні бути зігнуті під кутом 90 градусів, а відстань до крісла має рівнятися розміру вашого кулака.
- Стіл має бути на 2-3 см вище рівня ліктів, плечі не напружені, руки повинні бути зігнуті під кутом 90 градусів.
- Не варто часто використовувати підлокітники, якщо вони розташовані не під правильним кутом.
- Час від часу робіть собі перерви, щоб трошки розім'ятися. Можна сходити на невелику прогулянку до сусіднього офісу, або зробити пару вправ на розтяжку.
Правила сидіння за партою чи робочим столом
Неправильне положення за столом під час багаточасової праці за комп'ютером з перервами тільки на каву, чи на обід, згодом може привести до болісних відчуттів у спині.
Біль може виникати у спині чи у попереку. Якщо ви проводите кілька годин поспіль за робочим столом, дуже важливо вміти правильно сидіти.
Діти за партою часто сидять неправильно, що може призвести до деформації хребта. Як правильно сидіти за партою?
- Тримати спину рівно, не нахиляти корпус тіла під час письма.
- Ноги тримати на підлозі повною ступнею.
- Лікті покласти на парту.
- Між дитиною та партою має бути відстань мінімум 5 см. Це легко запам'ятати, якщо використовувати кулак або ширину долоні для заміру.
- Між очима і зошитом відстань повинна бути приблизно 30 сантиметрів.
Можливо, вас вже непокоїть біль у спині? У нас є декілька корисних порад, як сидіти за комп'ютером без наслідків для спини.
Як вибрати зручне офісне крісло
Якщо ви цікавитеся як правильно сидіти за комп'ютером, також зверніть увагу на крісло. Правильна постава дуже залежить від вибраного вами крісла. Наскільки він відповідає вашим індивідуальним потребам? Якщо ваш стілець має колеса, то для стійкого положення їх повинно бути не менше п'яти. Для легшого ковзання використовується спеціальний килим для крісел, до того ж він захистить підлогу від подряпин.
Стілець повинен мати можливість регулювання висоти та глибини сидіння. Дуже корисно буде скоригувати й спинку стільця, щоб вона відповідала вашому зросту та підтримувала поперек. Для підтримки попереку можна використовувати додаткові спеціальні подушки, які допомагають зняти напруження. Намагайтеся не сильно нахилятися до столу, тримайте шию рівно. Погляд має бути направлений прямо.
Вправи під час робочого дня
Навіть якщо ви будете пильно слідкувати за своїм положенням та будете правильно сидіти за комп'ютером, все одно треба робити розминку, щоб трошки розігнати кров. Чим більше часу ми сидимо, тим більше ймовірність, що ми забудемо держати спину прямо. Просидівши без змін декілька годин поспіть, можна відчути біль у спині чи попереку. Тож, не забувайте рухатись!
Як варіант, вставайте, коли розмовляєте телефоном, або ви можете постояти під час наради з колегою. Робіть це щоденно, і ви не помітите, як це перейде у звичку.
Що можна покращити, щоб правильно сидіти за комп'ютером?
Якщо ви вже і пройшлися, і подушку підклали, і над кріслом годину чаклували, а спина все одно непокоїть, можна попробувати підлаштувати екран монітору. Екран повинен знаходитися на відстані приблизно 70 см. Якщо клавіатура та мишка на столі розташовані занадто високо у вас швидко втомляться зап'ястки. У такому випадку треба відрегулювати висоту сидіння, та зробити ваш робочий простір більш ергономічним.