Відпочинок чекає, квитки та готель заброньовані, і ви намагаєтеся застібнути валізи. На шляху до аеропорту ви згадуєте, що треба робити у літаку під час зльоту та посадки, що взяти з собою у літак, щоб трошки відпочити. В незалежності від часу перельоту, для більшості людей переліт – це маленький стрес.
Створіть умови для комфортного відпочинку
Якщо у вас є можливість поспати у літаку, ви можете запланувати заздалегідь, які речі взяти з собою на борт, для того щоб комфортно розміститися у кріслі літака.
Тож, на додачу до того, що можна заздалегідь забронювати місто біля ілюмінатора, треба подумати про речі, які їдуть разом із вами. Краще взяти із собою теплі речі, у літаку часто буває прохолодно. Тож, тепла кофта на блискавці, шарф або ж легка куртка не завадять. Ви зможете легко скорегувати свій одяг, в залежності від температури на борту. До того ж, така зайва кофтинка може слугувати подушкою або зігрівати ноги.
Упевніться, що ви знаєте як побороти закладеність у вухах під час злету та приземлення. Це неприємне відчуття відчував майже кожний, хто мандрував літаком. Три найпростіші засоби від закладеності у вухах:
Жувати гумку під час зльоту та приземлення.
Ковтати.
Зітхати, і не соромтеся та відкривайте рота ширше, таким чином ви зрівнюєте тиск.
Закрити ніс та рот рукою, та спробувати «видути» повітря.
Для того, щоб не заважали світло та звуки, візьміть із собою маску для очей, до речі, вони зараз продаються з різними забавними картинками, та беруші (спеціальні вкладки у вуха).
Якщо у вас є вдома компресійні панчохи, візьміть їх із собою, вони посилюють кровообіг та ніжки не набрякають.
Сидіть зручно
Сон дуже важливий для гарного самопочуття, а спати літаку, на жаль, не найбільше задоволення у житті. Крісло літака зручне, але не створює ідеального місця для комфортного сну. На щастя, є декілька корисних речей, які дадуть можливість поспати у транспорті. Найкраща порада – придбайте для себе спеціальні подушки для шиї. Вони створені для того, щоб підтримувати шию та голову. Така подушка особливо стане у нагоді тим, хто сидить у середньому ряду, чи у проході. Там немає куди нахилити голову, може тільки на сусіднє плече.
Завжди погоджуйтесь на пледи та подушки, які можуть пропонувати під час рейсу. Навіть, якщо вам не холодно, ви зможете покласти їх під поперек, створивши більш зручне та м’яке місце для сидіння.
Подумайте про їжу та напої заздалегідь
Коли у вас у планах трошки подрімати у літаку, треба ще подумати про їжу та напої. Краще всього перекусити до посадки на літак, та взяти із собою якість снеки або бутерброди. Варто нагадати, що цукор, кава та алкоголь не сприяють засипанню., тож краще їх уникати.
Збережіть шоколад, горнятко кави та пляшку вина до місця призначення, а у дорозі їжте не гостру та здорову їжу. Авжеж, по можливості. Не всі візьмуть із собою яблучко та наїдяться. Але в цілому, краще уникати шкідливої їжі, це може погано вплинути на сон.
Поради щодо довгих перельотів
Якщо у вас запланований довгий переліт, необхідність поспати зростає. Порахуйте різницю у часі та приготуйтеся до зміни часів засинання, можливо, саме сон у літаку допоможе швидше перевести біологічний будильник та запобігти розладам циркадних ритмів.
Під час довгої подорожі літаком, обов’язково буде час для сну. А в інший час, прогуляйтеся літаком, пройдіться та розімніться. Треба відновити рухливість та «розігнати» кров. У випадку, якщо ви відчули біль у попереку, потягніться обережно руками догори й теж трошки пройдіться.
Подорож літаком з маленькою дитиною без проблем
Коли у салоні літака подорожують немовлята, багато з батьків побоюються, що дитина буде плакати весь час. Але й тут у нас є декілька порад щодо того, як швидше укласти спати дитину у літаку.
Найбільше випробування для малюків, це різниця у тиску. Їм ще важко пояснити, як правильно видувати повітря, тож краще дайте дитині щось постійно жувати, або ж пити маленькими ковточками. Якщо дитина відмовляється від усього, нехай просто ковтає власну слину. У багатьох випадках цього буде достатньо. До речі, для немовлят у деяких авіалініях дозволено брати дитячі пляшечки більше ніж 100 мл.
Що робити, для того, щоб дитина швидше заснула
Найкращим варіантом для дитини перенести переліт, це поспати. Але дітям у незвичних обставинах може бути важко швидко заспокоїтися та заснути. Тож, зробіть засипання максимально схожим на звичайне. Візьміть із собою на літак улюблену ковдрочку, м’яку іграшку чи верхню частину піжами. Знайомі речі швидше заспокоять дитину та вкажуть на «тиху годину».
Якщо дитина звикла засипати під качання у колисці, візьміть із собою на літак переносну або автомобільну колиску. У будь-якому разі, засинати на маминому чи татовому животі найбільш приємно, дитина буде відчувати дихання батьків та сама засне. Тож, дайте дитині максимально простору для зручного сну у літаку.
Наостанок, навіть якщо дитина не хоче спати, не панікуйте. Займіть дитину розгляданням хмаринок, журналу або пізнавальною грою та телефоні чи планшеті.
Не забудьте взяти із собою навушники, щоб не заважати оточенню, вони теж бажають поспати.
Гарної вам подорожі!