Якість пуху залежить від сировини. Є декілька важливих параметрів: порода птаха, вік птаха та його здоров'я. Чим довше тривало життя птаха та чим холодніший був клімат, тим краще для якості пуху і його теплоізоляційних властивостей. Якщо порівняти найкращий гусячий пух з найкращим качиним пухом, то гусячий буде краще.
Пух – найкращий теплоізоляційний матеріал у світі, і водночас він дуже добре регулює тепло та вологість у ковдрі. Якість пуху завжди найточнішим чином виражається у показнику наповнювальної здатності (Fill Power).
Що таке наповнювальна здатність гусячого пуху?
Параметр Fill Power – це показник теплоізоляційної здатності та якості пуху. Чим вища якість пуху, тим вища наповнювальна здатність і тим кращі теплоізоляційні властивості.
Пух не має стебла або стрижня, а складається з крихітної серцевини, з якої виходять безліч маленьких, м'яких волокон. Між цими нитками утворюються мікроскопічні повітряні кишені. Саме повітря між ними забезпечує теплоізоляцію, а не сам пух.
Нижче ви можете побачити п'ять різних типів пуху. Великий, пухнастий пух є найкращим. Він складається з багатьох волокон і має найвищий показник наповнювальної здатності (Fill Power).
Чим особливий гусячий пух?
Гусячий пух, як правило, більший і міцніший, ніж качиний, тому ковдра зі 100% гусячого пуху має кращу наповнювальну здатність. Відмінна якість є результатом того, що гуси більші за качок і, як правило, мають триваліше життя.
Дізнайтеся більше про те, як збирають пух для наших товарів.
Що таке гагачий пух?
Гагачий пух – найлегша і найкраща у світі теплоізоляційна сировина. Пух збирають з гнізда після того, як яйця вилупилися і качки покинули гніздо. Гагачий пух чистять і сортують вручну. Гагачий пух вважається дуже ексклюзивним матеріалом і рідкісною природною сировиною на світовому ринку.
Існують й інші види качиного пуху – наприклад, мускусний пух, який має властивості, подібні до властивостей гагачого пуху.
Що краще – качиний пух чи перо?
Гусячий або качиний пух забезпечують м'якість ковдри або подушки. Перо ж надає подушці підтримку, а ковдрі – важкість.
В однокамерній подушці найкраще використовувати хорошу суміш пуху і пера. Якщо подушка містить тільки пух, вона сплющується і не дає ніякої підтримки. У трикамерній подушці серцевина зазвичай складається з пір'я, а дві зовнішні камери заповнені пухом для більшої м'якості.
У ковдрі пух забезпечує ізоляцію, пір'я у комбінації з тканиною відповідає за щільність. Значення комфорту для кожного індивідуальне, але важка ковдра однозначно стане хорошим вибором для людей з неспокійним сном.
Водночас легка ковдра підійде тим, хто віддає перевагу відчуттю, наче ковдра м'яко і приємно охоплює тіло. Ковдра зі 100% складом гусячого пуху також краще поглинатиме вологу з тіла.